Du er her: 
 
12jul kl. 10:00

Gudstjeneste ved Flemming Rishøj

Søndagens navn: 5. søndag efter trinitatis

Søndagens tekst: >

19jul kl. 10:00

Gudstjeneste ved Flemming Rishøj

Søndagens navn: 6. søndag efter trinitatis

Søndagens tekst: >

26jul kl. 10:00

Gudstjeneste ved Flemming Rishøj

Søndagens navn: 7. søndag efter trinitatis

Søndagens tekst: >

02aug kl. 10:00

Gudstjeneste ved Charlotte Thea Gade

Søndagens navn: 8. søndag efter trinitatis

Søndagens tekst: >

04aug kl. 10:00

Pårørende til demente

Gruppen ledes af kirkens præster.

09aug kl. 10:00

Gudstjeneste ved Charlotte Thea Gade

Søndagens navn: 9. søndag efter trinitatis

Søndagens tekst: Lukasevangeliet >

11aug kl. 17:00

Musikbanko på forpladsen

Temaet er "sommer"! Vi hører forskelligt musik i denne kategori og måske >

13aug kl. 13:00

Tre kvarters kammermusik

Tre kvarters kammermusikkoncert med musik af 250-års fødselaren Beethoven >

16aug kl. 10:00

Gudstjeneste ved Charlotte Thea Gade

Søndagens navn: 10. søndag efter trinitatis

Søndagens tekst: >

18aug kl. 09:30

Babysalmesang

Vi indbyder tirsdag formiddage kl. 9.30 mødre og fædre med deres babyer til >

18aug kl. 19:00

Orienteringsmøde om menighedsrådsvalg

Overvejer du at stille op til det kommende menighedsrådsvalg 2020 eller vil >

19aug kl. 17:00

Familieklub

En klub med leg, mad og fællesskab.
Tema: Udeliv

Aktiviteter: Bål og leg i >

19aug kl. 17:30

Sorggruppe for unge

ved Charlotte Thea Gade

21aug kl. 11:00

Syng med

Kom og syng! En kort version af festugens sangmaraton. Vi synger sange fra >

21aug kl. 16:00

Syng med

Kom og syng! En kort version af festugens sangmaraton. Vi synger sange fra >

23aug kl. 10:00

Gudstjeneste ved

Søndagens navn: 11. søndag efter trinitatis

Søndagens tekst: Lukasevangeliet >

25aug kl. 09:30

Babysalmesang

Vi indbyder tirsdag formiddage kl. 9.30 mødre og fædre med deres babyer til >

26aug kl. 15:00

Guddommelig genklang

Koncert med Johann Sebastian Bachs guddommeligt smukke musik. Cellosuite >

26aug kl. 19:00

Strikke Café

Vi elsker at strikke og inspirere hinanden med nye opskrifter, garn og >

27aug kl. 19:00

Menighedsrådsmøde

Mødet er offentligt

29aug kl. 15:00

Barokt Blæsevejr

Vivaldi, Händel, Telemann – tre af baroktidens største komponister skrev >

30aug kl. 10:00

Gudstjeneste ved Charlotte Thea Gade

Søndagens navn: 12. søndag efter trinitatis

Søndagens tekst: >

31aug kl. 14:00

Pilgrimsvanding

Vandring i Dejberg Hede og fra Dejbjerg kirke

Kom med på en korte >

01sep kl. 09:30

Babysalmesang

Vi indbyder tirsdag formiddage kl. 9.30 mødre og fædre med deres babyer til >

01sep kl. 10:00

Pårørende til demente

Gruppen ledes af kirkens præster.

01sep kl. 14:00

Minikonfirmander

Vi mødes tirsdage i Treenighedskirken i hele efteråret.

Der bliver fortalt >

02sep kl. 17:00

Familieklub

En klub med leg, mad og fællesskab.
Tema: Udflugt til legeplads

Aktiviteter: >

03sep kl. 16:30

Koncert, spisning og Alsang

Foråret 2020 blev anderledes end, vi havde tænkt. Treenighedskirken havde >

05sep kl. 10:15

Pilgrim Fanø

Pilgrim Fanø

Pilgrimsvandringen er, ligesom retræten er det, en måde at >

06sep kl. 10:00

Gudstjeneste ved Charlotte Thea Gade

Søndagens navn: 13. søndag efter trinitatis

Søndagens tekst: >

08sep kl. 09:30

Babysalmesang

Vi indbyder tirsdag formiddage kl. 9.30 mødre og fædre med deres babyer til >

08sep kl. 14:00

Minikonfirmander

Vi mødes tirsdage i Treenighedskirken i hele efteråret.

Der bliver fortalt >

09sep kl. 19:00

Strikke Café

Vi elsker at strikke og inspirere hinanden med nye opskrifter, garn og >

10sep kl. 17:00

Drømme Hold II

Drømme – ubevidst visdom og åndelig vejledning.

• Vil du lære at forstå >

12sep kl. 10:00

Konfirmationsgudstjeneste ved Ingrid Lisby Schmidt

Konfirmation af 7. B og 7. C fra Spangsbjergskolen

12sep kl. 12:00

Konfirmationsgudstjeneste ved Charlotte Thea Gade

Konfirmation af 7. A fra Spangsbjergskolen

13sep kl. 10:00

Gudstjeneste ved Ingrid Lisby Schmidt

Søndagens navn: 14. søndag efter trinitatis

Søndagens tekst: >

14sep kl. 17:00

Drømme Hold I ved Miriam Florez

Drømme – ubevidst visdom og åndelig vejledning.

• Vil du lære at forstå >

15sep kl. 09:30

Babysalmesang

Vi indbyder tirsdag formiddage kl. 9.30 mødre og fædre med deres babyer til >

15sep kl. 14:00

Minikonfirmander

Vi mødes tirsdage i Treenighedskirken i hele efteråret.

Der bliver fortalt >

16sep kl. 17:00

Familieklub

En klub med leg, mad og fællesskab.
Tema: Udeliv

Aktiviteter: Insekthotel
Mad: >

16sep kl. 17:30

Sorggruppe for unge

ved Charlotte Thea Gade

16sep kl. 19:30

Efteråskoncert med Esbjergkoret Alouette

Vi hylder nogle af de store danskere: Halfdan Rasmussen, Jens Rosendal og >

17sep kl. 17:00

CrossYoga

CrossYoga - bevægelse, bøn og meditation i kærlighedens lys
CrossYoga er for >

20sep kl. 10:00

Gudstjeneste ved Ingrid Lisby Schmidt

Søndagens navn: 15. søndag efter trinitatis

Søndagens tekst: Lukasevangeliet >

22sep kl. 09:30

Babysalmesang

Vi indbyder tirsdag formiddage kl. 9.30 mødre og fædre med deres babyer til >

22sep kl. 14:00

Minikonfirmander

Vi mødes tirsdage i Treenighedskirken i hele efteråret.

Der bliver fortalt >

23sep kl. 19:00

Strikke Café

Vi elsker at strikke og inspirere hinanden med nye opskrifter, garn og >

27sep kl. 10:00

Høstgudstjeneste ved Charlotte Thea Gade

Treenighedskirkens drengekor medvirker

Søndagens navn: 16. søndag efter >

28sep kl. 14:00

Pilgrimsvanding

Vandring i Lønborg sogn og fra Lønborg kirke

Program

• Kl. 14.00 - 14.20 >

29sep kl. 09:30

Babysalmesang

Vi indbyder tirsdag formiddage kl. 9.30 mødre og fædre med deres babyer til >

29sep kl. 14:00

Minikonfirmander

Vi mødes tirsdage i Treenighedskirken i hele efteråret.

Der bliver fortalt >

30sep kl. 16:30

Kvinderne på Sprogø - de farlige kvinders ø

EKSTRA Foredrag ved Flemming Rishøj.

Kvinder under åndsvageforsorgen, som >

30sep kl. 17:00

Familieklub

En klub med leg, mad og fællesskab.
Tema: Smag på verden

Aktiviteter: Kimsleg >

30sep kl. 19:00

Kvinderne på Sprogø - de farlige kvinders ø

Foredrag ved Flemming Rishøj.

Kvinder under åndsvageforsorgen, som det >

30sep kl. 19:30

Aften meditation

Meditationer med Lectio Divina, som betyder meditativ læsning af hellige >

04okt kl. 10:00

Gudstjeneste ved Charlotte Thea Gade

Søndagens navn: 17. søndag efter trinitatis

Søndagens tekst: >

05okt kl. 17:00

Drømme Hold I ved Miriam Florez

Drømme – ubevidst visdom og åndelig vejledning.

• Vil du lære at forstå >

05okt kl. 18:00

Familieklub varmer op til koncert

Inden vi skal til koncert med Sigurd Barrett mødes vi og spiser sammen.

Menu >

05okt kl. 19:00

Sigurd Barret fortæller om genforeningen

En historie om at leve side om side med andre.

Sigurd Barrett har et utal af >

06okt kl. 09:30

Babysalmesang

Vi indbyder tirsdag formiddage kl. 9.30 mødre og fædre med deres babyer til >

06okt kl. 10:00

Pårørende til demente

 

06okt kl. 10:00

Pårørende til demente

Gruppen ledes af kirkens præster.

06okt kl. 14:00

Minikonfirmander

Vi mødes tirsdage i Treenighedskirken i hele efteråret.

Der bliver fortalt >

06okt kl. 19:00

Menighedsrådsmøde

Mødet er offentligt

07okt kl. 19:00

Strikke Café

Vi elsker at strikke og inspirere hinanden med nye opskrifter, garn og >

08okt kl. 17:00

Drømme Hold II

Drømme – ubevidst visdom og åndelig vejledning.

• Vil du lære at forstå >

19okt kl. 14:00

Pilgrimsvanding

Vandring i Bramming og fra Sankt Ansgar kirke

Program

• Kl. 14.00 - 14.20 >

20okt kl. 09:30

Babysalmesang

Vi indbyder tirsdag formiddage kl. 9.30 mødre og fædre med deres babyer til >

20okt kl. 14:00

Minikonfirmander

Vi mødes tirsdage i Treenighedskirken i hele efteråret.

Der bliver fortalt >

21okt kl. 17:30

Sorggruppe for unge

ved Charlotte Thea Gade

21okt kl. 19:00

Strikke Café

Vi elsker at strikke og inspirere hinanden med nye opskrifter, garn og >

22okt kl. 17:00

CrossYoga

CrossYoga - bevægelse, bøn og meditation i kærlighedens lys
CrossYoga er for >

27okt kl. 09:30

Babysalmesang

Vi indbyder tirsdag formiddage kl. 9.30 mødre og fædre med deres babyer til >

27okt kl. 14:00

Minikonfirmander

Vi mødes tirsdage i Treenighedskirken i hele efteråret.

Der bliver fortalt >

28okt kl. 14:30

"Ha, ha, ha! Så, så, så, så!"

Sangeftermiddag med temaet kærlighed ved kirkens organist, Lasse Toft >

28okt kl. 17:00

Familieklub

En klub med leg, mad og fællesskab.
Tema: Gudstjeneste

Aktiviteter: Vi skal >

28okt kl. 18:30

Aften-meditation Miriam

Meditationer med Lectio Divina, som betyder meditativ læsning af hellige >

30okt kl. 17:00

Søren Huss koncert - Ekstra

 Den danske sangskriver har tidligere spillet udsolgte koncerter i kirker >

30okt kl. 20:00

Søren Huss koncert

Den danske sangskriver har tidligere spillet udsolgte koncerter i kirker >

01nov kl. 10:00

Gudstjeneste ved Ingrid Lisby Schmidt

Søndagens navn: Alle helgens dag

Søndagens tekst: Matthæusevangeliet 5,1-12

01nov kl. 14:00

Gudstjeneste i samarbejde med Foreningen Spædbarnsdød

Gudstjeneste ved Charlotte Gade.

Alle er velkomne til kaffe, te, saftevand >

03nov kl. 09:30

Babysalmesang

Vi indbyder tirsdag formiddage kl. 9.30 mødre og fædre med deres babyer til >

03nov kl. 10:00

Pårørendegruppe til demente

 

03nov kl. 10:00

Pårørende til demente

Gruppen ledes af kirkens præster.

03nov kl. 14:00

Minikonfirmander

Vi mødes tirsdage i Treenighedskirken i hele efteråret.

Der bliver fortalt >

08nov kl. 10:00

Gudstjeneste ved Charlotte Thea Gade

Søndagens navn: 22. søndag efter trinitatis

Søndagens >

09nov kl. 17:00

Drømme Hold I ved Miriam Florez

Drømme – ubevidst visdom og åndelig vejledning.

• Vil du lære at forstå >

09nov kl. 20:00

PechaKucha Night #28

Kom og bliv inspireret!

10nov kl. 09:30

Babysalmesang

Vi indbyder tirsdag formiddage kl. 9.30 mødre og fædre med deres babyer til >

10nov kl. 14:00

Minikonfirmander

Vi mødes tirsdage i Treenighedskirken i hele efteråret.

Der bliver fortalt >

11nov kl. 17:00

Familieklub

En klub med leg, mad og fællesskab.
Tema: Lagkageløb

Aktiviteter: Vi skal på >

11nov kl. 19:00

Menighedsrådsmøde

Mødet er offentligt

12nov kl. 17:00

Ekstra koncert med Poul Krebs

Når Poul K i november tager på turne til en række udvalgte kirker rundt om >

12nov kl. 20:00

Koncert med Poul Krebs

Når Poul K i november tager på turne til en række udvalgte kirker rundt om >

15nov kl. 10:00

Gudstjeneste ved Ingrid Lisby Schmidt

Søndagens navn: 23. søndag efter trinitatis

Søndagens tekst: >

17nov kl. 14:00

Minikonfirmander

Vi mødes tirsdage i Treenighedskirken i hele efteråret.

Der bliver fortalt >

18nov kl. 17:30

Sorggruppe for unge

ved Charlotte Thea Gade

18nov kl. 19:00

Strikke Café

Vi elsker at strikke og inspirere hinanden med nye opskrifter, garn og >

19nov kl. 17:00

Drømme Hold II

Drømme – ubevidst visdom og åndelig vejledning.

• Vil du lære at forstå >